برای ستارگان کوچک زندگی شما

انواع دامن بلند را بشناسید

مدل های دامن

دامن از لباس های جذاب دنیای پوشاک زنانه

یکی از پوشش های مهم در دنیای لباس زنانه دامن است. دامن ها مانند تمامی لباس های دیگر انواع مختلفی دارند که می توان گفت جذابیت و زیبایی خاصی به استایل زنانه می دهد. دامن ها برای فصول مختلف سال با مدل های متفاوتی طراحی و تولید می شوند. در این نوشتار قصد داریم در مورد دامن بلند توضیحاتی ارائه دهیم که شما متناسب با استایل خود یکی از این مدل ها را انتخاب کنید. اولین نکته ای که در مورد انتخاب دامن های بلند باید در نظر بگیرید، این است که متناسب با مشخصات ظاهری و اندام خود یک انتخاب مناسب داشته باشید.

در پاراگراف های بعدی در مورد انواع مدل دامن های بلند توضیحاتی ارائه می دهیم. اگر دامن شما یک جنس شل و حالت آویزان دارد و گشاد است، بهتر است لباسی که انتخاب می کنید، جذب باشد. اگر دامن شما جذب است از لباس های راحت تر استفاده کنید. از انواع مدل دامن بلند می توان به ماکسی، فون، کلوش، راسته و… اشاره کرد.

دامن بلند زنانه و دخترانه
دامن بلند زنانه و دخترانه

 

دامن بلند را چگونه ست کنیم؟

یکی از مهمترین نکاتی که باید در استایل و تیپ خود در نظر داشته باشید، این است که یک دامن بلند را چگونه با لباس های دیگر ست کنید تا جذاب به نظر برسید. نکات زیر را برای ست کردن دامن با شومیز یا پیراهن خود در نظر داشته باشید:

اگر دامن شما طرح دار است متناسب با سبک آن یک لباس تک رنگ انتخاب کنید. در این مورد تناسب رنگ و مدل را در نظر بگیرید. لباس، شومیز یا پیراهنی که انتخاب می کنید، باید با دامن شما همخوانی داشته باشد.

به سبک لباس پوشیدن خود دقت کنید، اگر استایل اسپرت دارید، تماما اسپرت انتخاب کنید. همینطور اگر کلاسیک یا مدرن را انتخاب می کنید، این تیپ را در تمامی استایل خود مد نظر قرار دهید.

اگر قد شما بلند است، یک دامن تا بالای مچ پا انتخاب کنید. این مدل شما را جذاب تر نشان می دهد. اگر قد شما متوسط یا کوتاه است، دامن بلند تا روی پا برای شما مناسب است.

مدل های دامن
مدل های دامن

چه کفشی برای دامن بلند مناسب است؟

یکی از مهمترین مواردی که باید در تیپ و استایل خود در نظر داشته باشید، انتخاب کفش متناسب است. به نظر شما یک کتونی راحت تر با دامن بلند ست می شود یا کفش پاشنه بلند برای استفاده در کنار دامن گزینه مناسبی است. بهتر است بگوییم دامن ها از انواع لباس هایی هستند که به راحتی با کفش های پاشنه بلند، کتونی، بوت، نیم بوت، اسپرت و… ست می شوند.

همانطور که اشاره شد سبک انتخابی خود را فراموش نکنید. اگر می خواهید به یک مهمانی یا دورهمی دوستانه بروید و تیپ اسپرت انتخاب کرده اید، کفش شما نیز باید در همین سبک باشد. این مورد حتی درباره اکسسوری و کیف نیز صدق می کند. چند استایل بودن باعث می شود، شلخته و دمده به نظر برسید.

برای مثال اگر می خواهید یک استایل برای مهمانی رسمی داشته باشید، بهتر است همراه با لباس های خود یک کفش پاشنه دار یا بوت ست کنید. اگر استایل اسپرت یا کژوال دارید، کتونی یا کفش های اسپرت مناسب هستند.

دامن
دامن

 

در خرید دامن بلند یا هر نوع دامن دیگری باید مواردی را در نظر داشته باشید تا نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید، یک انتخاب مناسب داشته باشید. به جنس دامن دقت کنید. اگر برای فصول سرد می خواهید بهتر است از جنس های ضخیم تر استفاد کنید.

برای فصول گرما نیز جنس های نخی یا حریر گزینه های مناسبی هستند. مدل مناسب خود انتخاب کنید. اگر چاق یا لاغر هستید با توجه به این مورد مدل های مختلفی را امتحان کنید تا یک مورد مناسب را انتخاب کنید. به عنوان نکته پایانی می توان گفت یک دامن مشکی رنگ برای تمامی سنین مناسب است. این رنگ خنثی به راحتی با تمامی مدل ها ست می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *