برای ستارگان کوچک زندگی شما

ست ورزشی با کیفیت بخرید

ست ورزشی زنانه و مردانه

لباس ورزشی مناسب انتخاب کنید

دنیای پوشاک هر روزه دارای تنوع بیشتری می شود تا جایی که می توان گفت برای هر سلیقه و سنی می توانید لباس های مناسب خرید کنید. در این نوشتار قصد داریم در مورد ست ورزشی توضیحاتی ارائه دهیم.

از لباس های راحتی و فانتزی گرفته تا لباس های مجلسی و خواب تا ورزشی هر کدام تنوع خاص خود را دارند. ست های ورزشی از جمله لباس هایی هستند که کیفیت پارچه و دوخت آن ها بسیار اهمیت دارد.

این لباس به دلیل اینکه برای ورزش و تمرین استفاده می شود با دارای ویژگی هایی باشند که فرد در آن ها احساس راحتی داشته باشد. در نظر داشته باشید نخستین نکته ای که باید در مورد لباس ورزشی در نظر داشته باشید، این است که سایز مناسب خود را خرید کنید.

لباس های جذب و یا خیلی گشاد ممکن است در حین تمرین و ورزش برای شما مشکلاتی ایجاد کنند. در یک کلام، لباس ورزشی باید همه جوره استاندارد باشد. یکی از این استاندارد ها سایز و اندازه لباس است.

ست ورزشی زنانه و مردانه
ست ورزشی زنانه و مردانه

ست ورزشی که انتخاب می کنید، از نظر سایز و اندازه به این دلیل اهمیت دارد که چه لباس تنگ و چه لباس گشاد اذیت کننده است. لباس های ورزشی تنگ جلوی انجام صحیح حرکات و تمرین ها را می گیرند و نمی توان به خوبی آن ها را انجام داد.

می توان گفت لباس های خیلی جذب و تنگ فرد را از تمرین و ورزش بسیار سریع خسته می کند.

لباس های ورزشی گشاد نیز تمرکز فرد را در هنگام تمرین و ورزش کم می کنند. استفاده از لباس های گشاد ممکن است باعث شود حرکات ورزشی به درستی انجام نشوند و فرد سریع حرکات را انجام دهد. علاوه بر سایز لباس های ورزشی باید نکات دیگری را نیز در نظر داشته باشید که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

نکات مهم در انتخاب ست ورزشی

خرید ست ورزشی نیز مانند دیگر لباس ها اهمیت خاص خود را دارد و فرد باید برای یک خرید مناسب نکاتی را در نظر داشته باشد. به نکات و موارد زیر در خرید ست ورزشی دقت کنید:

اگر می خواهید یک لباس ورزشی مناسب انتخاب کنید، بهتر است که به آب و هوای فصلی که در آن هستید، دقت کنید.

لباس های ضخیم را برای فصول سرد و لباس هایی با جنس های خنک را برای فصول گرم در نظر بگیرید. البته اگر ورزش بی هوازی انجام می دهید و دمای محیط مناسب است، این مورد را می توانید آزادانه تر انتخاب کنید.

یک تی شرت یا تاپ و شورت ورزشی را برای دمای هوایی بین 16 تا 30 درجه سانتی گراد در نظر بگیرید.

اگر دمای هوا بین 6 تا 16 درجه سانتی گراد باشد، از لباس های ورزشی آستین دار و شلوار استفاده کنید. البته جنس لباس ها ضخیم نباشد.

در دمای زیر 5 درجه سانتیگراد، باید از ست ورزشی گرم تری استفاده کنید.

لباس ورزشی
لباس ورزشی

 

در انتخاب جنس لباس ورزشی دقت کنید

یکی از مهمترین موارد دیگر جنس ست ورزشی است. این موضوع شاید بیشتر از ظاهر لباس اهمیت دارد. علاوه بر اینکه لباس ورزشی باید مناسب فصل انتخاب شود، جنس پارچه اهمیت بسیاری دارد.

سعی کنید از پارچه های پلاستیکی و نایلونی استفاده نکنید. این پارچه های مرغوبیت بالایی ندارند.

هنگام تمرین و انجام حرکات ورزشی استفاده از این لباس ها، ممکن است بدن شما حساسیت نشان دهد. بهترین پارچه ای که می توان گفت برای لباس های ورزشی وجود دارد، پارچه های پنبه ای و نخی است.

لباس های تمام نخ اصولا با تمامی پوست ها سازگار هستند و در فرد ایجاد حساسیت نمی کنند. لباس های پنبه ای به راحتی رطوبت و تعریق را به خود جذب می کنند و فرد حین تمرین کلافه نمی شود. تعریق زیاد و جذب نشدن آن، موجب چسبیدن لباس به بدن فرد ورزشکار می شود و جلوی انجام حرکات ورزشی را به صورت صحیح می گیرد.

البته در نظر داشته باشید لباس های نخی می توانند برای انجام تمرین ورزشی مناسب تر باشند.

ست ورزشی مردانه
ست ورزشی مردانه

 

انواع ست ورزشی نخی علاوه بر اینکه تعریق بدن را جذب می کنند، می توانند آن را بخار کنند. این در صورتی است که لباس هایی با جنس پنبه این خاصیت را ندارند.

در نظر داشته باشید که متناسب با ورزش و تمرین های خود، لباس مناسب انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *