برای ستارگان کوچک زندگی شما

در انتخاب شلوار زنانه مناسب دقت کنید

مدل های شلوار

شلوار چگونه وارد صنعت پوشاک شد؟

دنیای لباس زنانه را می توان در صنعت پوشاک بسیار متنوع معرفی کرد. یکی از لباس های این دسته بندی پوشاک شلوار زنامه است.

در این نوشتار قصد داریم در مورد شلوار زنانه توضیحاتی ارائه دهیم. شاید برای شما سوال باشد که برای نخستین بار این پوشش چگونه وارد صنعت مد و لباس شد؟

مدل های مختلف چگونه طراحی شدند؟

شلوار را اولین بار یک طراح لباس فرانسوی به دنیای پوشاک زنانه معرفی کرد. تا زمانی که کوکوشنل در سفر خود به ونیز شلوار پوشید، پیش از آن شلوار را زنان کارگر استفاده می کردند.

شلوار های اولیه گشاد بودند که به بازار پوشاک معرفی شدند. در اواخر قرن بیستم شلوار های جذب و به اصطلاح لوله تفنگی وارد دنیای پوشاک زنانه شدند.

در سال 1970 شلوار های بوت کات یا دمپا گشاد طرفداران بسیاری پیدا کردند. در اواخر قرن بیستم بود که شلوار های بگ نیز طراحی و تولید شدند. این شلوار ها زاب دار بودند و به اصطلاح جین های پاره وارد صنعت مد و لباس شدند.

تنوع در دنیای شلوار زنانه
تنوع در دنیای شلوار زنانه

اما در قرن بیست و یک تقریبا مدل های جدیدی از شلوار وارد دنیای پوشاک زنانه شدند که طرفداران بسیاری پیدا کردند. شلوار های جین جذب و فاق کوتاه مدل جدیدی از انواع شلوار زنانه بودند که با بیشتر استایل ها هماهنگ شدند.

شلوار های اسپرت نیز در همین زمان به دنیای پوشاک وارد شدند و طرفداران خاص خود را پیدا کردند.

شلوار هایی که به راحتی با کت های مختلفی ست می شدند. از آنجایی که به صورت دوره ای لباس ها با تغییراتی جزئی یا عمده مجددا به دنیای پوشاک باز می گردند، برخی از همین مدل ها امروز ترند هستند.

در سال های اخیر شلوار های بوت کات و بگ طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.

 

در انتخاب شلوار زنانه مناسب دقت کنید

در خرید شلوار زنانه مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که بتوانید متناسب با استایل خود انتخاب کنید. از جمله مواردی که باید در انتخاب یک شلوار زنانه در نظر بگیرید، به نکات زیر باید اشاره کرد.

پیش از انتخاب یک شلوار باید در نظر داشته باشید که چه مدلی برای استایل و اندام شما مناسب است. شما قد  کوتاهی دارید یا قد بلند هستید؟

چاق هستید یا لاغر؟ بالاتنه شما بلند تر است یا پایین تنه تان؟ این ها تمامی مواردی است که باید در مورد انتخاب یک شلوار مناسب در نظر داشته باشید.

اگر کوتاه قد هستید پیشنهاد می کنید شلوار زنانه جذب و فاق کوتاه را از سبد خرید خود حذف کنید. اگر چاق باشید، بهتر است اصلا به سمت این شلوار ها نروید. شلوار های بوت کات و بگ از جمله مواردی هستند که به شما پیشنهاد می شوند.

اگر قد بلند هستید محدودیت شما در انتخاب شلوار کمتر است. می توان گفت هر شلواری برای شما مناسب است.

شلوار بوت کات
شلوار بوت کات

 

اگر لاغر اندام هستید و قد بلندی دارید، می توانید از شلوار های جذب و فاق کوتاه تا شلوار های بوت کات و بگ استفاده کنید.

البته شلوار های فاق کوتاه به افراد چاق توصیه نمی شوند، زیرا شکم افراد را بیشتر نشان می دهند. سعی کنید متناسب با اندامی که دارید یک شلوار مناسب انتخاب کنید، تا شما را جذاب تر نشان دهد.

نکات مهم در شلوار های زنانه

دوخت شلوار زنانه بسیار مهم است. هنگام خرید به این نکته دقت کنید تا استایل شما مرتب تر به نظر برسد. جنس پارچه ای که برای شلوار انتخاب می کنید نیز بسیار مهم است.

سعی کنید شلوار هایی با جنس مرغوب خریداری کنید.

سایز شلوار شما باید به صورتی باشد که در آن احساس راحتی داشته باشید. شلوار های خیلی تنگ یا خیلی گشاد باعث می شوند که عمر مفید لباس پایین بیاید. از طرفی لباس هایی به این صورت می تواند شما را دمده و شلخته نشان دهد.

رنگ شلوار را نیز متناسب با مشخصات ظاهری و استایل خود انتخاب کنید.

 

مدل های شلوار
مدل های شلوار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *