برای ستارگان کوچک زندگی شما

دامن پارچه ای مناسب با فرم اندام شما کدام است؟

دامن پارچه ای بلند

 

سبک های مختلف دامن در گذشت زمان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دامن در قدیم الایام یک لباس مردانه بود که از لرد های فرانسوی تا سیاستمداران دربار انگلستان از آن استفاده می کردند. در این نوشتار ما قصد داریم در مورد دامن پارچه ای توضیحاتی ارائه دهیم که چگونه به مرور زمان این لباس جایگاهی خاص پیدا کرد. دامن امروزه به یکی از ابزار های مد و استایل تبدیل شده است.

در زمان های گذشته از این لباس برای محافظت از بدن در برابر عوامل محیطی استفاده می کردند و زن و مرد نیز در استفاده از آن یکسان بودند. بعد ها از دامن به علت راحتی در زمان جنگ استفاده می کردند و نیرو های نظامی این لباس را ترجیح می دادند. تفاوت هایی در میان دامن های زنانه و مردانه وجود داشت.

دامن های مردانه اصولا از قسمت کمر بسیار محکم بودند و اندازه قدی آن ها تا بالای زانو بود. دامن زنانه اصولا تا مچ پای زنان ادامه داشت و مدل های متفاوتی داشتند.

انواع مدل دامن پارچه ای

 

در طول تاریخ دامن دچار دستخوش تغییرات بسیاری شده است که از زن و مرد گرفته در همه رده سنی از آن استفاده می کردند. امروزه این لباس را به عنوان یک پوشاک صرفا زنانه و دخترانه می شناسند. انواع دامن پارچه ای از جنس های مختلفی به بازار عرضه می شوند که شما متناسب با سلیقه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

دامن های پارچه ای مانند دامن نخی، نخ پنبه، کرپ، حریر و… تولید می شوند. در خرید دامن پارچه ای باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا این لباس را متناسب با استایل و اندام خود انتخاب کنید. در ادامه در مورد این نکات توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

کدام دامن پارچه ای برای شما مناسب است؟

پیش از اینکه به خرید یک دامن پارچه ای اقدام کنید بهتر است که فرم و شکل بدن خود را بشناسید. اگر به دنبال یک دامن مناسب برای اندام خود هستید، بهترین کار این است که استایل خود را در نظر بگیرید.

اگر شکل بدن شما به حالت یک مثلث معکوس است و بالاتنه شما از پایین تنه تان بزرگتر است، باید از دامن های فون استفاده کنید. در این مدل دامن ها بهتر است قسمت کمر تنگ باشد و به سمت پایین گشاد شود.

این مدل دامن میان اندام شما هماهنگی و تناسب ایجاد می کند. در این اندام دور سینه شما از دور باسن بزرگتر می باشد و به همین دلیل باید میان اندام خود تناسب ایجاد کنید.

دامن پارچه ای برای اندام مستطیلی

اگر می خواهید یک دامن پارچه ای خریداری کنید و بدن شما شکل مستطیلی دارد، می توانید دامن های بیشتری خریداری کنید. اندام مستطیلی به این معنی که دور سینه و دور باسن شما یک اندازه است و شانه و کمر شما در یک راستا قرار می گیرد.

این اندام لاغر نیست و باید مدل دامن را طوری انتخاب کرد که کمر باریک تر و البته باسن بیشتر دیده شود تا استایل شما جذاب تر به نظر برسد. برای این اندام دامن های تنگ و البته کوتاه نیز می توانند گزینه های مناسبی باشند.

اگر بخواهیم از مدل های دامن به شما معرفی کنیم، بهتر به سراغ دامن های نیم کلوش یا تمام کلوش بروید. دامن های چین دار نیز می توانند یک گزینه مناسب باشند.

در ادامه در مورد بقیه اندام ها و مدل های دامن مناسب آن ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

دامن چین پلیسه

 

اگر چاق هستید چه مدل دامنی را بپوشید؟

اگر چاق هستید و به اصطلاح اندام شما به شکل سیب است، باید در انتخاب دامن پارچه ای مناسب دقت بیشتری داشته باشید. افرادی که اندام آن ها به شکل سیب است، در قسمت میانی چاق هستند و باید این چاقی را با انتخاب یک دامن مناسب بپوشانند.

در این افراد اندازه دور کمر و البته دور سینه نسبت به دور باسن بزرگتر است و به همین دلیل ناموزونی در اندام دیده می شوند. در نظر داشته باشید افرادی که اندامشان به این شکل است باید به طوری لباس بپوشند، که نگاه دیگران را به سمت پاهای خود جلب کنند.

ناگفته نماند این افراد می توانند از دامن های کوتاه و بلند استفاده کنند. ما به این افراد دامن های مدل A-line را پیشنهاد می کنیم. این مدل دامن ها قسمت های چاق بدن را لاغرتر نشان می دهند.

اگر می خواهید یک دامن کوتاه انتخاب کنید، بهتر است که از دامن های چین دارد که تا قسمت زانو و یا کمی پایین تر از زانو هستند، استفاده کنید.

دامن پارچه ای بلند

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *