برای ستارگان کوچک زندگی شما

دامن پشمی برای فصول سرد مناسب است

لباس های پشمی

پشم چیست؟

پشم را می توان یکی از قدیمی ترین متریال مورد استفاده در تولید لباس محسوب کرد که در سالیان اخیر نیز بسیار مورد استفاده است.

اصولا پارچه های پشمی را در گرماژ های مختلفی تولید می کنند. اما در این نوشتار ما قصد داریم در مورد دامن پشمی توضیحاتی ارائه دهیم تا شما با توجه به سلیقه خود یک انتخاب مناسب داشته باشید.

کلمه پشم در زبان انگلیسی به معنای Wool است که یک الیاف طبیعی محسوب می شود.

انواع پشم از پوست حیوانات مختلفی به دست می آید.

از انواع پشم می توان به پشم های کشمیری، کیویوت، پوستین یا خز، آنگورا و… اشاره کرد.

در واقع می توان گفت پشم بیشتر برای تولید لباس های زمستانی کاربرد دارد و از جمله متریال های قابل تجدید است. از دیگر خواص پشم طبیعی می توان به خاصیت ضد آب آن اشاره کرد. این پارچه در تولید لباس های مختلفی به کار می رود که می توان گفت دارای استحکام بسیار خوبی نیز است.

 

دامن پشمی کشمیر
دامن پشمی کشمیر

دامن پشمی از جمله لباس هایی است که می تواند برای فصول مختلف از جمله فصول سرد مورد استفاده قرار بگیرد. اما در انتخاب آن باید اندام خود را در نظر بگیرید.

اگر اندام چاقی دارید، بهتر است از دامن های پشمی با گرماژ های پایین استفاده کنید. اگر لاغر اندام هستید محدودیتی در انتخاب مدل ندارید. دامن های پشمی اصولا مدل دار هستند.

با توجه به قد و مشخصات ظاهری خود مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید. اگر قد کوتاهی دارید از دامن پشمی تک رنگ استفاده کنیم در غیر اینصورت طرح های ریز یا عمودی انتخاب مناسبی برای شما هستند.

چرا از دامن پشمی استفاده کنیم؟

دامن پشمی یکی از محصولاتی است که بسیاری از خانم ها از آن استقبال می کنند. دامن های پشمی در طرح، رنگبندی و مدل های مختلفی به بازار وارد می شوند و می توان گفت برای فصول سرد مناسب هستند.

در نظر داشته باشید این پارچه استحکام بالایی در برابر شرایط محیطی دارد. از جمله مزایای دامن پشمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع دامن پشمی ایستایی خوبی دارند در نیتجه اندام و استایل فرد را بهتر نشان می دهند. با توجه به اندام خود می توانید از دامن های کوتاه یا بلند استفاده کنید.

پشم از الیافی است که تعریق بدن را جذب می کند. در نتیجه دمای بدن در حالت متعادلی قرار می گیرد. دامن پشمی نیز به همین صورت است.

لباس و دامن پشمی رنگ های بسیار طبیعی دارند و می توان گفت در صنعت نساجی یکی از مواردی هستند که رنگ پذیری راحتی دارند.

در برابر شستشو مقاوم است و شکل اولیه خود را با گذشت زمان به راحتی از دست نمی دهد.

دامن پشمی
دامن پشمی

 

طول عمر لباس های پشمی را افزایش دهید

با توجه به اینکه دامن پشمی یا لباس های پشمی شما از چه نوعی تهیه شده اند، باید نکاتی را رعایت کنید تا طول عمر آن ها را افزایش دهید. در نتیجه به موارد زیر دقت کنید.

اگر لباس یا دامن پشمی شما از پشم گوسفند تهیه شده است، بهتر است زمان شستشو درجه حرارت آب حدودا 30 درجه سانتیگراد باشد. به این صورت الیاف لباس دچار آسیب نمی شوند.

لباس هایی که از پشم های ظریف تر مانند موهر و کشمیر تولید شده اند، را بهتر است با دست شستشو دهید. زیرا ممکن است با استفاده از ماشین لباسشویی شکل آن ها تغییر کند. شستشو با آب سرد طول عمر این لباس ها را افزایش می دهد.

اگر می خواهید لباس یا دامن پشمی را اتو کنید، بهتر است که ابتدا این لباس ها را نمناک کنید و سپس اتو کنید. البته می توانید زمانی که این لباس ها را شستشو داده اید، پس از اینکه کاملا آب آن ها گرفته شد اتو کنید.

 

دامن پشمی کوتاه
دامن پشمی کوتاه

 

برای خرید دامن پشمی یا لباس های پشمی این نکات را مد نظر قرار دهید و در هنگام استفاده آن ها نیز این موارد را رعایت کنید تا طول عمر لباس های خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *