برای ستارگان کوچک زندگی شما

ساپورت زنانه در دنیای مد و فشن

ساپورت زنانه در دنیای مد و فشن

مرروی بر تاریخچه ساپورت زنانه

ساپورت زنانه در دنیای مد و فشن امروزه بسیار محبوب و شناخته شده است. در بازار پوشاک زنان و حتی کودکان این پوشش بسیار پرطرفدار است.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که نخستین بار چگونه این لباس وارد دنیای پوشاک شد؟

یا اینکه طراحی آن به چه صورت انجام گرفت؟

شاید برای شما جالب باشد، که بدانید ساپورت در ابتدا یک لباس مردانه بود که در قرن چهاردهم میلادی در اسکاتلند مورد توجه قرار گرفت.

لگینگ ها به عنوان لباس رزمی شناخته می شدند که تا اوایل قرن نوزدهم میلادی استفاده از آن ها رایج بود. طراحی این لباس ها به صورتی بود که از جنس های ضخیم تولید می شدند که در جنگ زیر لباس های رزمی استفاده می شدند.

در قرن نوزدهم میلادی ستارگان سینما و بسیاری افراد معروف این لباس را وارد دنیای پوشاک زنان کردند.

اما امروزه این لباس با طرح و رنگبندی های بسیاری وارد دنیای مد و استایل شده است. ست کردن این لباس حساسیت خاص خود را دارد.

ساپورت ساده یا طرح دار
ساپورت ساده یا طرح دار

ساپورت را چگونه ست کنید؟

ست کردن ساپورت زنانه مانند بسیاری از لباس های دیگر نیاز به ظرافت و دقت دارد. ساپورت های تک رنگ اصولا با لباس های طرحدار و ساده راحت تر هماهنگ می شوند.

اگر از ساپورت با لباس های دکمه دار استفاده می کنید بهتر است که دکمه های لباس شما باز باشد و لباس زیری جلو بسته و رنگی متناسب با ساپورت داشته باشد.

البته ساپورت مشکی به راحتی با هر لباسی ست می شود. در ست کردن ساپورت با لباس های ورزشی می توانید، از لباس های جذب یا گشاد استفاده کنید.

این مورد بستگی به سلیقه و البته مشخصات ظاهری و اندام شما دارد. ساپورت های اصولا از نظر اندازه فری سایز هستند و در سایز های آن ها در محدوده چند سایز تعریف می شود.

به همین دلیل در انتخاب مورد مناسب نیز دقت کنید. رنگ مناسب با پوست خود انتخاب کنید، از طرفی بهتر است که اندام خود را برای انتخاب ساپورت طرح دار یا ساده در نظر بگیرید.

 

ساپورت زنانه در دنیای مد و فشن
ساپورت زنانه در دنیای مد و فشن

انتخاب یک ساپورت زنانه مناسب می تواند بر روی استایل و همچنین جذاب بودن شما تاثیر بسزایی داشته باشد. برای یک انتخاب مناسب بهتر است اندام و استایل خود را در نظر بگیرید. رنگ پوست و مشخصات ظاهری نیز در این مورد دخیل هستند.

برای مثال دیده شدن قسمتی از پا باعث می شود، قد شما بلندتر به نظر برسد.

ساپورت ها اصولا از متریال مختلفی تولید می شوند که از جمله می توان به جنس های نخی، نایلونی، چرم مصنوعی و… اشاره کرد. انتخاب جنس ساپورت مورد نظر باید متناسب با نوع استفاده ای که از آن دارید، باشد. اگر لاغر اندام هستید، می توانید از ساپورت های طرح دار استفاده کنید.

اگر اندام چاقی دارید ساپورت های ساده گزینه مناسبی هستند.

از طرفی ساپورت هایی با رنگ شاد به افراد لاغر بیشتر توصیه می شوند. رنگ های تیره را اصولا به افراد چاق پیشنهاد می کنیم.

اگر برای ورزش این لباس را انتخاب می کنید، جنس مرغوب تهیه نمایید، زیرا فعالیت بدنی باعث تعریق می شود و همین مورد می تواند در صورت مرغوب نبودن جنس لباس، باعث ایجاد حساسیت شود.

اگر ساق پای شما بزرگ است، رنگ تیره و کفشی انتخاب کنید که همرنگ ساپورت باشد. در غیر این صورت جوراب و کفش خود را همرنگ انتخاب کنید. این مورد در خانم هایی که ساق پای لاغر دارند، بهتر است متفاوت باشد.

 

ساپورت
ساپورت

جنس های براق در ساپورت زنانه به افراد چاق به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا شاین بودن یا براق بودن لباس اضافه وزن را بیشتر نشان می دهد. کیفیت متریال به کار رفته به میزان زیادی بر روی زیبایی و جذابیت شما تاثیر دارد. در نتیجه این نکته را در خرید ساپورت زنانه در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *