برای ستارگان کوچک زندگی شما

در مورد دامن بلند زنانه بیشتر بدانید

دامن ماکسی

تاریخچه دامن

دنیای پوشاک زنانه را می توان متنوع ترین بازار لباس دانست. هر لباس، مدل و طراحی های مختلفی دارد که طرفداران بسیاری را پوشش می دهد. در این نوشتار قصد داریم در مورد دامن بلند زنانه توضیحاتی ارائه دهیم که این پوشش برای چه افرادی مناسب است. استفاده از دامن طبق شواهد تاریخی به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد که با مرور زمان تغییراتی در آن به وجود آمد. در قرون وسطی تغییراتی بیشتری در دامن ها به وجود آمد.

دامن های اولیه از پارچه های بسیاری تشکیل می شدند و استفاده از آن ها تقریبا بسیار سخت بود. دامن های تولیدی در قرون وسطی در کشور هایی مانند فرانسه تقریبا از پانزده یا شانزده لایه پارچه تشکیل می شد. لایه های پارچه ای که روی هم قرار می گرفتند و تقریبا حرکت با آن ها برای زنان سخت بود.

جالب است بدانید که این لباس در ابتدا به عنوان یک لباس زنانه و هم مردانه مورد استفاده قرار می گرفت.

لباسی که مشخص نیست چه زمانی وارد دنیای مد و پوشاک شد. دامن را می توان از لباس های سلطنتی نیز محسوب کرد که در کاخ های پادشاهان طرفداران بسیاری داشت.

دامن بلند زنانه انواع بسیاری دارد که شما با توجه به استایل و اندام خود می توانید آن ها را انتخاب کنید. در ادامه در مورد ویژگی های انواع دامن بلند زنانه و ویژگی های آن ها صحبت خواهیم کرد.

 

دامن بلند زنانه و انواع آن
دامن بلند زنانه و انواع آن

 

انواع دامن بلند زنانه

دامن ها انواع مختلفی دارند که این تقسیم بندی ها از نظر جنس و بلندی آن انجام می شود و از طرفی می توان از نظر مدل آن ها را دسته بندی کرد.

انواع دامن بلند زنانه نیز این قضیه را شامل می شوند و تقسیم بندی آن می تواند بر اساس همین موارد صورت پذیرد.

از نظر بلندی قد می توان دامن ها را به انواع دامن کوتاه یا همان مینی ژوپ، دامن ماکسی یا بلند، دامن میدی و دامن های ساده تقسیم بندی کرد.

هر کدام از این مدل دامن ها برای یک اندام و استایل مناسب هستند.

دامن های مینی ژوپ اصولا بلندی آن ها تا قسمت بالای زانو است برای افراد مختلفی پیشنهاد می شود.

دامن های ماکسی یا بلند انواعی از دامن ها هستند که برای افراد با قد های بلند، متوسط و حتی کوتاه مناسب است. دامن های میدی یا متوسط را به افراد قد کوتاه پیشنهاد نمی کنیم زیرا بلندی پا را می پوشانند و نمی توانند گزینه مناسبی برای این افراد باشند.

دامن های ساده که می توانند بسیار متنوع باشند و کاربرد های زیادی دارند، اصولا به افراد لاغر تا متوسط توصیه می شوند. البته در انتخاب یک دامن بلند باید چاقی و لاغری خود را نیز در نظر داشته باشید.

اگر اندام شما چاق است بهتر است از دامن هایی با رنگ های تیره استفاده کنید. اگر لاغر اندام هستید محدودیت رنگ برای شما وجود ندارد. البته مشخصات ظاهری و استایل خود را در این مورد، در نظر داشته باشید.

 

دامن ماکسی
دامن ماکسی

در خرید دامن مناسب با اندام خود دقت کنید

در خرید دامن بلند زنانه باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید یک دامن مناسب با استایل و اندام خود انتخاب کنید. دامن های ماکسی را می توان از معروف ترین انواع دامن ها دانست که تا امروزه نیز محبوبیت خاص خود را دارند. دامن های بلند ماکسی نیز چند نوع هستند. اگر قد شما بلند است، به شما پیشنهاد می کنیم که یک دامن تا قوزک پا انتخاب کنید.

این دامن ها جذابیت خاص خود را دارند. اگر قد متوسط یا کوتاهی دارید و به دامن های ماکسی علاقمند هستید، بهتر است یک دامن انتخاب کنید تا روی پای شما بیاید.این مدل دامن ها قد شما را بلندتر نشان می دهد. دامن های فون نیز مدل دیگری از دامن ها هستند که تقریبا برای هر اندامی مناسب می باشند، اما پیشنهاد می شود افراد لاغر این دامن ها را انتخاب کنند. البته دامن های فون انواع کوتاه، میدی و بلند دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *