برای ستارگان کوچک زندگی شما

دامن بلند دخترانه مناسب اندام شما

دامن دخترانه

دامن از قدیمی ترین انواع پوشاک است

دامن ها را می توان از قدیمی ترین لباس هایی دانست که در دنیای پوشاک زنانه و مردانه جایگاه ویژه ای داشتند. امروزه دامن را به عنوان یک لباس دخترانه و زنانه می شناسند. در این نوشتار قصد داریم در مورد دامن بلند دخترانه توضیحاتی ارائه دهیم تا شما یک دامن متناسب با اندام خود انتخاب کنید. طرح و مدل های دخترانه تنوع بالایی دارند و برای هر محدوده سنی می توانید آن ها را انتخاب کنید. رنگ های مونوکروم نیز می توانند گزینه مناسبی برای پوشش دخترانه باشند.

پیش از خرید هر لباسی سعی کنید آن را پرو کنید. در این مورد نیز به ترند بودن لباس ها خیلی اهمیت ندهید. اینکه یک لباس با اندام و استایل و البته مشخصات ظاهری شما هماهنگ باشد، اهمیت بیشتری دارد. در مورد دامن نیز این نکته را مد نظر داشته باشید.دامن ها را می توان از لباس هایی دانست که از قرن پانزدهم یا شانزدهم میلادی به دنیای پوشاک وارد شدند.

اولین دامن ها حدودا شاید 15 تا 20 لایه داشتند که استفاده از آن ها سختی های خاص خود را داشت. دامن از جمله لباس های مردانه ای بود که در جنگ و رزم بسیار استفاده می شده است و به مرور زمان از لباس های مردانه خارج و به دنیای پوشاک زنانه وارد شد. دامن ها انواع مختلفی دارند که هر فردی متناسب با استایل و اندام خود باید آن را انتخاب کند.

دامن بلند دخترانه مناسب اندام شما
دامن بلند دخترانه مناسب اندام شما

انواع دامن بلند دخترانه

دامن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها متناسب یک استایل هستند. برای انتخاب یک دامن بلند دخترانه به مشخصات ظاهری خود دقت کنید. توجه داشته باشید که این دامن را می خواهید کجا استفاده کنید. اگر برای یک مجلس رسمی به دنبال یک دامن بلند مناسب هستید، می توانید از مدل های ماکسی دخترانه و تک رنگ استفاده کنید. دامن های بلند برای افرادی با قد های متوسط مناسب هستند.

اگر قد شما متوسط و یا کوتاه است، دامن هایی تا روی پا، مناسب شما می باشد. دقت کنید که دامن هایی با این ویژگی قد شما را بلندتر نشان می دهند. از انواع مدل های ماکسی تا فون و دامن های ساده می توانند در قد های متفاوتی دوخته شوند. اگر لاغر اندام هستید، دامن های ماکسی برای شما مناسب است.

در مورد دامن های فون کمی دقت داشته باشید و آن را متناسب با اندام خود انتخاب کنید. اگر اندام شما چاق است، پیشنهاد می کنیم از رنگ های تیره استفاده کنید و دامن های مونوکروم را به دامن های طرح دار ترجیح دهید. دامن های طرح دار شما را چاق نشان می دهند. هر چه طرح‌های لباس یا دامن بزرگتر باشد، شما را چاق تر نشان می دهد. دامن هایی با طرح یا گل های ریز شما را لاغرتر نشان می دهند.

در بیشتر موارد این مدل لباس ها، سن را کمتر نشان می دهند. دامن های بلند زنانه از جمله لباس هایی هستند که هم می توانند به صورت رسمی و هم نیمه رسمی استفاده شوند. در نظر داشته باشید که دامن ها به انواع فانتزی، مجلسی، راحتی، رسمی و نیمه رسمی تقسیم بندی می شوند.

دامن دخترانه
دامن دخترانه

 

خرید دامن

در خرید دامن بلند دخترانه دقت کنید و کیفیت جنس و مدل را در نظر بگیرید. کیفیت جنس بر روی استایل و تیپ شما نیز تاثیر زیادی دارد. توجه داشته باشید که تناسب رنگ میان دامن و لباسی را که برای روی آن انتخاب می کنید، باید در نظر داشته باشید.

سبک لباس های شما باید هماهنگ باشد. اگر یک دامن اسپرت یا کلاسیک انتخاب کرده اید، دقت کنید بلوز، شومیز یا پیراهنی که برای آن در نظر می گیرید، با آن متناسب باشد. اگر لاغر اندام هستید، دامن هایی با کمری باریک برای شما مناسب است. اگر در ناحیه شکم چاق هستید، کمری بزرگتر برای شما پیشنهادی مناسبی است.

دامن
دامن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *